Povinné ručení, které máte sjednané na vaše auto platí i v zahraničí. Vždy byste měli mít u sebe zelenou kartu, na které je uveden seznam zemí, ve kterých vaše pojištění platí. Případné škody máte tedy pokryty.

Co se týče havarijního pojištění, tak to platí po celé Evropě včetně celého uzemí Turecka. Můžete si vybrat ze stejných rizik jako v České republice, kerými jsou havárie, odcizení, vandalismus, živel.

Havarijní pojištění si můžete sjednat jen na určitou dobu, po kterou budete na dovolené, nemusíte ho tedy platit na celý rok. Co se týče asistenčních služeb, tak ty jsou k povinnému i havrijnímu pojištění zdarma. Vaše nepojízdné auto zdarma odtáhneme do nejbližšího servisu a zajistíme vám ubytování. Tyto služby se dají za příplatek rozšířit a zajištění přepravy zpět do ČR, asistenci, když vám dojde benzín nebo nafta, případně pokud si omylem zabouchnete klíčky od auta.

Doporučujeme si před dovolenou zjistit dopravní pravidla daných zemí, které na své cestě projedete i dopravní pravidla konečné destinace. Maximální povolené rychlostní limity, povinnou výbavu, mýtné a místní zvyklosti. Itálie zavedla nutnost mít zimní pneumatiky v horách v období od 1. 11. do 15. 4. nebo mít v kufru zimní řetězy.

Tip: další předpisy v Evropě a ve vybraných státech světa najdete v aplikaci Koop Asistent, která funguje i bez připojení na internet.

Neváhejte mne kontaktovat, ráda vám poskytnu více informací.

Call Now Button